Bastardi: Reparát

Česko, 2023, 86 min

Režie a scénář: Tomáš Magnusek
Hrají: Tomáš Magnusek, Zdeněk Godla, Jiří Krampol, Gabriela Gášpárová, Erik Karvai, Tereza Ševčíková, Barbora Mottlová, Eva Čížkovská a další
Produkce: Tomáš Magnusek s.r.o.

Premiéra: 16. 3. 2023
Distributor: Bioscop

Učitel Majer (Tomáš Magnusek) je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan (Zdeněk Godla), jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Ivan žijící v ghettě zná problémy své komunity a ví, že zrušení jejich oblíbené školy jim neprospělo. Majer začíná oslovovat své bývalé kolegy a především žáky, aby mu pomohli. Řada jeho žáků má také svoje děti. S nimi zažívá řadu komických situací. Netuší ovšem, že ho stále sleduje Dostál (Jiří Krampol), nejstarší z mafiánské rodiny, který ví, že Majer byl propuštěn a rozhodne se pomstít svého syna i vnuka.

Recenze a rozhovory

Bastardi: Reparát

Vtipné to není, je to jako dva slepené díly dlouhého špatného seriálu.

Komerční rasista Tomáš Magnusek natočil další hnusek a nepoživatelný filmový separát

Bastardi mají především katastrofální uměleckou kvalitu a nejvíc problematické je to, že ukazují spoustu nesmyslů, které se nemohou stát.

Ani snímkem Bastardi: Reparát si Magnusek známku neopravil

Jde o další scenáristicky i režijně neumětelský kousek, v němž logika nemá místo, psychologie postav neexistuje.

Godla pro Bastardy 4 potí krev. Kéž by to byla komedie

Jako scenárista a režisér tíhne Tomáš Magnusek spíše k melodramatu, což je kletba znásobená ve čtvrtých Bastardech ještě nostalgií.

Ze sériového vraha bílým spasitelem. Mesiášský komplex Tomáše Magnuska ve čtvrtých Bastardech dosáhl vrcholu

Patologické neumětelství Tomáše Magnuska mělo ale nyní možnost deset let zrát a dobrat se čtvrtým dílem s podtitulem Reparát úplně nové dimenze.