Holub Radovan

Jan Palach, antihrdinský film o hrdinovi

Na rozdiel od filmu Horiaci ker Agniesky Holland mapuje Sedláček čas predtým, než sa Palach k svojmu činu rozhodol.

O jednom nekonvenčním filmu

Urodilo se tedy v českém filmu něco mimořádného, originálního, film o dvou lidech, o nevyslovené lásce a zároveň o jedné zlomové epoše.

Mečiar

Dokumentární film Terezy Nvotové je v důležitý, protože jemným způsobem ukazuje expanzi moci diktátora a těkavost tzv. vůle lidu.
Foto Holub press

Filmový a environmentální publicista spolupracující s časopisy Film a doba a film.sk

Vystudoval FF UK, pracoval v dramaturgii FS Barrandov a jako filmový novinář. Od roku 1989 filmový a environmentální publicista na volné noze. Věnuje se především zpravodajství z filmových festivalů (Berlín, Cannes, Benátky, Toronto, Tokio) pro různá česká a slovenská média. Pracoval také jako mluvčí správy NP a CHKO Šumava a učil na VŠMU v Bratislavě. Píše o českých a slovenských filmech zejména pro Film a dobu a film.sk. Od roku 1995 pracuje pro Creative Europe a od roku 2010 pro Audiovizuálny fond v Bratislavě jako expert. Spolupracoval s European Film Promotion a s MFF Bratislava jako programový dramaturg. Je také poradcem pro All Lights India IFF v Hyderabadu, pro ArtFilmFest Košice a pro Aussie a Kiwi Film Fest v Praze a Bratislavě. Je členem Interfilmu, FIPRESCI a Fedeory, byl v porotách menších festivalů (např. Yamagata, Pula, Cottbus).