Přání Ježíškovi

Česko, 2021, 109 min

Režie: Marta Ferencová
Scénář: Marcin Baczyński
Hrají: Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Elizaveta Maximová, Anna Polívková, Petr Vaněk, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Hana Vagnerová, Veronika Marková, Arnošt Goldflam a další
Produkce: Movie

Premiéra: 11. 11. 2021
Distributor: Bioscop

Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. Samozřejmě nechybí i ta správná dávka nefalšované romantiky a sentimentu. Ve filmu Přání Ježíškovi se ukázkově rozkmotřená rodina znovu a znovu snaží usmířit. Nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost. Spokojenému manželskému páru, kterému zdánlivě nic nechybí, postaví osud do cesty malou uprchlci z dětského domova. Úspěšný a sebevědomý manažer svou spřízněnou duši už našel, ale představit ji rodičům, je pro něj noční můra. Dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci.

Recenze a rozhovory

Přání Ježíškovi

Vánoční vztahová pohádka neuráží a hlavně díky známým tvářím nabídne přesně to, co slibuje.

Hvězdně obsazené Přání Ježíškovi je odvarem městských vánočních romantik v čele s Láskou nebeskou. Svůj účel ale plní

Pokud se chcete ke konci roku v kině mermomocí dojmout ve společnosti několika domácích hereckých (a pěveckých) hvězd, máte možnost.

Vánoční film s Krajčem? Čistá komerce a „kopírka“, kladem je bláznivý Dušek

Celé to vypadá jako natočené v nějakém chudším Londýně. Snímek se tím stává jakýmsi globalizovaným produktem, o který ale kromě Česka nikde jinde zájem nebude.

Přání Ježíškovi. Dokonalý vánoční kýč

Divák si jde pro onu vrcholně kýčovitou podívanou, u které je od začátku jasné, že než se stromky rozsvítí, vše se v radost promění.

Romantická komedie Přání Ježíškovi je opsaný kýč. Ale dokonale

Opsat dokonalý kýč je také svým způsobem umění, a pokud Přání Ježíškovi mělo právě a pouze tuhle ambici, nelze mu přesládle nyvou pohádkovost vytýkat.