První akční hrdina + První akční dokument

Česko, 2019, 30 min + 40 min
Režie: Jan Haluza
Scénář: Jan Haluza
Hrají: Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Lenka Haluzová, Jiří Vyorálek, Radim Špaček

Premiéra: 17. 10. 2019
Distributor: Bontonfilm

Synopse: Mladý filmový fanoušek zjišťuje, že se stal hlavním hrdinou akčního filmu, který navzdory jeho vůli vytváří nevyzpytatelný Režisér. Podaří se mu díky znalosti žánrových pravidel porazit zákeřné padouchy a zachránit svou životní lásku? Krátký film debutujícího Jana Haluzy skládá poctu tvorbě Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka i nejslavnějším hollywoodským akčňákům. To vše v originální hře s postupy akčního žánru, jaká v české kinematografii nemá obdoby

Trailer:

Recenze a rozhovory

První akční hrdina bez pořádné akce

Jaký smysl má dělat v době multiplexů a VOD půlhodinový film a co vlastně toto dílo znamená v dějinách české kinematografie?

První akční hrdina aneb Jak dostat krátký film do kina

První akční hrdina je rozverná hříčka natočená s radostí. Je to komedie o filmovém fanouškovi a novináři v podání Jiřího Mádla.

Jiří Mádl jako První akční hrdina

Půlhodinový film má sice s výjimkou hereckých výkonů stále spíše amatérské parametry, nicméně v kinech jsme nejednou svědky horších, zcela diletantských celovečerních filmů.

První akční hrdina / První akční dokument

Aby mohl být První akční hrdina uveden do filmové distribuce, je k němu přilepen ještě dokument o akčních scénách v českých filmech.

První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo.