Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Česko, 2021, 103 min

Režie: Andy Fehu
Scénář: Andy Fehu, Ondřej Kopřiva
Hrají: Štěpán Kozub, Jakub Štáfek, Martina Babišová, Andrea Daňková, Tomáš Magnusek, Leoš Noha, Roman Štolpa, Peter Butko, Jan Nosek Novák
Produkce: Bionaut

Premiéra: 5. 8. 2021
Distributor: Falcon

Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů.

Recenze a rozhovory

Štáfek s Kozubem dobývají letní kina. Shoky a Morthy je podařená černá komedie

Pro Andyho Fehu je to už druhá zdařilá výprava do lehce hororové krajiny, při níž nápaditě míchá různé žánrové prvky a baví diváky černým humorem.

Svěžest Shokyho & Morthyho bez problému zvítězí nad tuhostí sousta, které si tvůrci ukousli

Shoky & Morthy: Poslední velká akce je první film Andyho Fehu, který už produkčním a distribučním zázemím plně odpovídá „profesionální produkci“.

Hororová komedie Shoky & Morthy se naváží do největších zločinců současnosti – youtuberů. Kozub, Štáfek i Magnusek jsou výborní!

Nejsilnější stránkou Fehuova aktuálního díla je pohled na youtubering a především na jeho představitele.

Všichni jsou tu trapní. Česká filmová komedie o youtuberech je vtipná a návyková

Andy Fehu opět dokazuje cit pro zapadlá žánrová zákoutí. V jeho komedii diváky přepadá trapno i proudy krve. S osvobozujícím účinkem.

Shoky & Morthy. Kromě Štěpána Kozuba v komedii baví i Magnusek

Vítaně nekorektní oddechová hříčka, osvěžující, bezstarostná, řemeslně i náladově zvládnutá – rozhodně vynalézavější než valná většina uniformní sbírky tuzemských romantických komedií.