Seidl Tomáš

Film o českých sexuálních predátorech pracuje se zásadními zvraty

Emotivně intenzivní, mnohdy až mrazivý snímek se řadí k dokumentům, jež mají potenciál rozpoutávat bouřlivou celospolečenskou debatu.

Venkov bez přikrášlení. Film představuje fotografa Štreita, jehož fascinuje česká vesnice

Nejpůsobivějšími momenty v trochu konvenčně natočeném filmu tak nakonec zůstávají desítky nekonvenčních fotografií, které „Jindra ze Sovince“ sám vytvořil.

Tonda Blaník znovu na scéně

Režisér Marek Najbrt ze země zvedl rukavici, která se jmenuje filmová politická satira. A která u nás bolestně chybí.

Ministerstvem neoceněný Schorm: Zásadní autor nové vlny, komunisty od filmu odstavený

Jeho snímky přerůstaly v analýzu rezignovaně bezútěšného stavu doby nebo alegorii o animální podstatě společnosti s „lidskou tváří“.
Seidl

Filmový publicista a editor spolupracující s Aktuálně.cz či časopisem Film a doba

Externí spolupracovník Aktuálně.cz a čtvrtletníku Film a doba. Spolupracuje s Českým rozhlasem (pořad Mozaika na stanici Vltava). Po absolvování VŠE v Praze (1991) nastoupil do kulturního oddělení Zemědělských novin, které i vedl. V letech 1994–1996 byl redaktorem kulturní rubriky Lidových novin a zároveň přispíval do časopisů Film a doba, Rock & Pop, UNI, DVD Movie, Kinorevue nebo Cinema. Od roku 1996 až do zániku jeho tištěné verze v roce 2013 byl pravidelným spolupracovníkem Filmového přehledu. V letech 2005–2014 spolupracoval s MFF Karlovy Vary jako poradce Programového oddělení. Editorsky připravoval katalogy k přehlídce Projekt 100 (1999–2008), k festivalu Finále Plzeň (2009–2013) nebo k Letní filmové škole (2015). Od roku 2006 přispíval především do Hospodářských novin.