Zločiny Velké Prahy

Česko, 2021, 11 h 3 min (10 epizod)

Režie: Jaroslav Brabec
Scénář: Petr Zikmund, Jan Drbohlav, Zdeněk Zapletal
Hrají: Jaroslav Plesl, Denis Šafařík, Jiří Langmajer, Lenka Vlasáková, Darija Pavlovičová, Sabina Rojková, Lucie Žáčková, Jiří Bartoška, Miroslav Táborský, Ondřej Malý, František Němec, Jiří Lábus, Josef Carda a další

Premiéra: 31. 1. – 4. 4. 2021 na ČT1

Zkušený rakousko-uherský kriminalista, inspektor Hynek Budík (Jaroslav Plesl), manžel šlechtičny (Lenka Vlasáková) a otec dvou dcer (Sabina Rojková, Darija Pavlovičová), se po převratu v roce 1918 stává Čechoslovákem a příslušníkem kriminální policie nově vzniklého státu. A v roce 1922, kdy se děj seriálu začíná odvíjet, se dočká i toužebně očekávaného povýšení. Má to ovšem háček: toho roku totiž z obcí, obklopujících tehdejší Prahu, vzniká sloučením takzvaná Velká Praha. A právě ta výrazně zasáhne do osudu hlavního hrdiny. Spolu se svými kolegy, inspektorem Rudolfem Havlíkem (Jiří Langmajer) a policejním agentem Martinem Nováčkem (Denis Šafařík), bude inspektor Budík zápasit se zločinem v trochu jiném prostředí, než na jaké byl dosud zvyklý.

Recenze a rozhovory

Zločiny velké lenosti. Nová detektivní série svůj zajímavý námět topí v nedůslednosti

Zločiny Velké Prahy oprašují divácky atraktivní prvorepublikové prostředí a nalézají v něm mnoho nového potenciálu. Vypravěčská i řemeslná nedůslednost však vedou k rozpačitému výsledku.

Známé tváře řeší mordy první republiky. Zločiny Velké Prahy jsou odbyté

Vzniklo dílo, které spoléhá na nepříliš bystré diváky, známé televizní tváře, nostalgii po starých časech a populární kriminální žánr.