Kopecká Anna

(Zlatý) podraz na platící diváky

Nový film režiséra Radima Špačka v reklamní kampani sliboval velký epický příběh mladé lásky a vášně ke sportu ve stínu nepříznivé politické situace.

Domestik frčí v trendu ambiciozního českého nic

Prostředí jednoho bytu působí klaustrofobně a místy až hororově, čemuž napomáhá i pečlivé záběrování a úzkostná hudba.

Hastrman aneb ceněná předloha dobrý film nedělá

Zápletka hodná románů červené knihovny a její fantaskní nádech způsobují, že Hastrman ve své filmové podobě působí jako neuvěřitelný maglajz. Má to být horor? Pohádka?

Blaník míří na hrad! A budete mu fandit

Tonda Blaník je jako Prezident povedenou současnou, a ve výsledku i poměrně uvědomělou, satirou.

Nominace na Cenu innogy pro objev roku – Cyril Dobrý

Proč by měl Cyril Dobrý za svůj výkon v sérii Zrádci dostat Cenu innogy pro objev roku, vysvětluje filmová kritička Anna Kopecká.

Jak vznikají filmy a reklamy během COVIDu

Svoje zážitky z covidových natáčení přišla povyprávět produkční Anna Kopecká.

10 nejlepších českých filmů roku 2019

Které české filmy nás loni v kině bavily nejvíce, a proč právě Vlastníci?
anna k

Filmová redaktorka webů Filmtoro.cz, Eurodeník.czNahatýManatý.cz

Mezi lety 2012 a 2015 přispívala jako redaktorka a fotografka do internetového magazínu o filmu a moderních technologiích HDmag.cz. Jako asistentka produkce pracovala na vzniku několika zábavních pořadů pro komerční televize, zkušenosti sbírala i jako asistentka v lokačním oddělení Stillking Films, v roce 2016 působila jako dramaturgyně u režijního debutu Jiřího Sádka Polednice. Téhož roku začala psát do kulturní rubriky na Eurodeník.cz a od roku 2018 působí v redakci Filmtoro.cz. Její texty se objevily i v časopisu Cinepur a na prokrastinačním webu NahatýManatý.cz. Je absolventkou oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Masarykově univerzitě v Brně. Členem Sdružení českých filmových kritiků je od roku 2018.