Cesta do Tvojzemí

Slovensko, Česko, Belgie, 2022, 86 min

Režie: Peter Budinský
Scénář: Peter Budinský, Barbora Budinská, Katarzyna Gondek
Mluví: Jan Cina, Jan Vondráček, Klára Issová, Martin Myšička, Václav Neužil, Jiří Lábus. Karel Kovy Kovář a další
Produkce: plutoon, BFILM.cz, The Pack

Premiéra: 11. 8. 2022
Distributor: Forum Film CZ

Daleko za hranicemi dětských hřišť existuje úžasný svět fantazie – Tvojzemí. Opice a krkavci tu mluví lidskou řečí a po zlatých pouštích se procházejí neskutečné stroje, které fungují v dokonalém souladu s přírodou. Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova ve skutečném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Tento kamenný zdroj velké síly, který chce každý získat, se ukryje v Rikiho srdci. S kým může Riki sdílet toto tajemství? Se svou novou drzou kamarádkou Emmou? S opičím generálem Tidlingem? S Kovomanem, mocným robotem a poradcem Prezidenta Tvojzemí či s kapitánem parní lodi? Rikiho dobrodružná výprava za záchranou nejen vlastního života, ale i celého světa fantazie, může začít.

Recenze a rozhovory

Filmové tipy: Cesta do Tvojzemí

Dobrodružný rodinný snímek se dotýká temnějších otázek běžného lidského života, ale zároveň dětem nabízí plavby na parních lodích i nejzvláštnější vynálezy.

Děti, či rodiče? Koho vlastně vede Cesta do Tvojzemí

Podobenství o lidském srdci i vzkaz o nutnosti přijmout nová pravidla znamenají úctyhodný pokus, jak do animované tvorby vnést zásadnější prvky než prvoplánové honičky.

Cesta do Tvojzemí. Nesnadná pouť do dětské fantazie

Cesta do Tvojzemí má své kvality zejména v odvaze posunout dětský film k hlubším tématům, než je obvyklé.