Do větru

Česko, 2018, 78 min
Režie: Sofie Šustková
Scénář: Sofie Šustková
Hrají: Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková, Matyáš Řezníček

Permiéra: 5. 4. 2018
Distribuce: A-Company

Synopse: Příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Nespoutaní sourozenci Matyáš (Matyáš Řezníček) a Natálie (Jenovéfa Boková) se plaví jako posádka plachetnice, na jejíž palubu přistoupí syn majitele lodi dokumentarista Honza (Vladimír Polívka). Postupné sbližování Natálie s Honzou naruší dokonalé soužití sourozenců a na povrch začínají vyplouvat skutečnosti, které ukáží jejich bezstarostnou jízdu v docela jiném světle. Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v atraktivním jachtařském prostředí přibližuje prostřednictvím hlavních hrdinů touhy a obavy současné mladé generace. Debutující režisérka Sofie Šustková natočila s mladým štábem svou generační výpověď na omezeném prostoru plachetnice v širém moři a na malebných ostrůvcích Severních Sporád.

Trailer:

Recenze a rozhovory

Do větru: Recenze

Generační výpověď, nebo nabubřelá artovka? O mladých jen pro mladé, nebo film s přesahem? Tolik otázek a tak málo odpovědí…

Český film Do větru poslal hrdiny na moře. Divák v něm však může mít rád leda tak delfíny

Do větru je jen další zapomenutelný pokus o vyobrazení mladé generace, v němž autorka žádá po divácích, aby se stali telepaty.

Recenze: Do větru

Český film Do větru se naštěstí vůbec nepodobá výrobkům jako Rafťáci nebo Snowboarďáci.

Do větru

Celovečerní autorský debut scenáristky a režisérky Sofie Šustkové Do větru je podle sloganu „první českou boat movie“

Do větru

O tom, jak se stavíme ke své vlastní svobodě.