Když draka bolí hlava

Česko, Slovensko, 2018, 99 min
Režie: Dušan Rapoš
Scénář: Dušan Rapoš, Petr Šiška
Hrají: Charlotte Ella Gottová, Filip Blažek, Kamila Magálová, Kateřina Brožová, Zuzana Mauréry

Premiéra: 12. 10. 2018
Distribuce: Bohemia MP

Synopse: Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava?

Trailer:

Recenze a rozhovory

Z nové česko-slovenské pohádky s Karlem Gottem bolí hlava nejen draka

Pokud se dá něco na pohádce režiséra Dušana Rapoše upřímně ocenit, pak je to celkem vychytralý způsob, jakým do svých středověkých kulis dokázal procpat reklamu.

Když přijde Karel Gott s kladivem, bolí hlava nejen draka

Zaprvé, hlavním hrdinou není ani Gott s kovářským kladivem, ani drak, ani dvojice princ a princezna, jejichž lásce brání kletba, nýbrž nositelka jména sponzorské cukrovinky…