Kluci z hor

Česko, 2018, 91 min
Režie: Tomáš Magnusek
Scénář: Jan Jurek
Hrají: Martin Dejdar, Jiří Lábus, Martin Huba, Ljuba Krbová, Eva Vejmělková, Lenka Termerová, Tomáš Magnusek, Jan Vodňanský, Emma Černá, Jiří Hromada, František Němec, Vlastimil Venclík, Jiří Korn, Kamil Švejda, Václav Neckář, Pavel Nový, Patricie Solaříková

Premiéra: 3. 5. 2018
Distribuce: APK

Synopse: Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem (M. Dejdar), které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a „moci“ přátelství. To je vystaveno posléze zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu.

Trailer:

Recenze a rozhovory

Dejdar a Lábus, záchranáři. Vysmívaný Magnusek se zlepšuje

Vzájemná, roky pěstovaná důvěrnost hereckých kolegů dává snímku čistotu, přirozenost a jímavost, která svádí ke srovnání, že se mohl zrodit malý český Rain Man.

Sehraní parťáci Lábus s Dejdarem ve filmu Kluci z hor působí přirozeně a nenuceně

Režisér Tomáš Magnusek se konečně obstojně naučil řemeslo. Kluci z hor jsou jeho prvním filmem, který snese přísnější měřítka.

Kluci z hor

Tragikomický příběh o tom, že se nemění nejen lidská soudržnost, ale bohužel ani prohnanost. Zvlášť když má úřední podtext.