Kukačky

Česko, 2021, 11 h 27 min (13 epizod)

Režie: Biser A. Arichtev
Scénář:  Jan Coufal
Hrají: Marta Dancingerová, Marek Adamczyk, Viktor Sekanina, Sabina Remundová, David Novotný, Michal Isteník, Denisa Barešová, Theo Schaefer, Luboš Veselý, Jiří Štrébl, Jan Dolanský a další

Premiéra: 8. 1. – 2. 4. 2021 na ČT1

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch.

Recenze a rozhovory

Asi to dobře dopadne. To cenné se ale v Kukačkách možná utopí v sirupu

Tady částečně začíná drama moderního střihu. Jenomže zároveň se rozehrává cosi na způsob překombinovaných kýčů z časů novodobého pokračování Nemocnice na kraji města.

Seriál jak z jiného světa, nejlepší počin ČT za desetiletí. Podaří se stejně i druhá série Kukaček?

Scenárista Jan Coufal nepřekombinoval základní zápletku a poskytl dost prostoru jednotlivým postavám a jejich komplikovaným vztahům.

Herecky silné Kukačky vznikly hlavně za účelem dojímání

Kukačky jsou jednak citově vyděračské nejen při zobrazování záchvatů autistického dítěte, jednak značně rozplizlé, co se týče vzájemných vztahů dospělých.

Když se grilují klobásy, jde o všechno. Seriál Kukačky nevyhodil z hnízda kvalitu

Český seriál nechce kopírovat zahraniční vzory. Míří na většinového diváka a přitom sebevědomě, ale také svižně a zábavně vypráví o těžkém tématu záměny dětí i komplikovaných vztazích.