Láska hory přenáší

Slovensko, Česko, 2022, 90 min

Režie: Jakub Machala
Scénář: Jakub Machala, Michal Baláž, Jan Studnička, Anna Kruchňová
Hrají: Anna Fialová, Marek Lambora, Natalia Germani, Richard Stanke, Noël Czuczor, Csongor Kassai, Lenka Krobotová, Matej Landl, Broňa Kováčiková, Lukáš Příkazký a další
Produkce: Bright Side Pictures, DARQ Studio

Premiéra: 5. 5. 2022
Distributor: Bontonfilm

Pokud se hrdinům komedie Láska hory přenáší může něco pokazit, zaručeně se to pokazí. Všichni zažijí jeden opravdu šílený den v horském hotelu vyprávěný třikrát a vždy jinýma očima. Nevěstě Alex se její velký den hroutí přímo před očima. Po pánské jízdě předešlé noci je totiž nezvěstný ženich a stát před oltářem sama je trochu trapné. Alex nesedí v koutě a rozhodne se ženicha najít. Někde přeci být musí! Svůj pohled nabídne i její neurotická matka, přespříliš aktivní otčím, jenž odhaluje zločin, který se nestal, a také její biologický. Ten dělá, jakože nic, přestože právě on viděl nezvěstného ženicha jako poslední. Chaos v horském hotelu, kde se svatba měla odehrát, využívá instruktor lyžování a neodolatelný svůdník Petr. S pomocí své kamarádky Kláry se pouští do dobrodružné přípravy rande pro nejkrásnější ženu v hotelu. Jak říká slavný Murphyho zákon: Usmějte se, zítřek bude horší.

Recenze a rozhovory

Láska hory přenáší: Recenze

Podařilo se dát dohromady romantickou komedii, která není trapná. Snaha o odlišitelný styl však neospravedlní nelogičnost chování i nedostatek vtipnosti.

Přestože Láska hory přenáší, s bránicí zrovna moc nehne

Roztomilé ozdůbky nemohou zakrýt prázdnotu obsahu, založeného tradičně na obvyklém nedorozumění a následném vysvětlování.