Láska pod kapotou

Česko, Slovensko, 2021, 85 min

Režie: Miro Remo
Scénář: Juro Šlauka, Miro Remo
Vystupují: Jaroslav, Jitka a další
Produkce: D1film, Arsy Versy

Premiéra: 16. 9. 2021
Distributor: Aerofilms

Odhodlaný padesátník Jaroslav má v životě dvě vášně. Rychlá auta a školní lásku Jitku, která mu po zpackaném manželství vrátila naději a chuť jít dál. Jitka, služebně nejstarší autokrosová řidička v Čechách, by sotva našla lepšího mechanika a kouče, než je Jaroslav. Ten pro ni znovu a znovu staví z ojetin závodní auta a společně doufají ve vítězství. Sportovní klání je jen kulisou pro skutečný „závod života“, ve kterém pár zatím nepatřil mezi favority. Frustrace a deziluze minulosti tak mohou nabrat překvapivý směr. Režisér Miro Remo přichází s příběhem z moravsko-slovenského pohraničí, kterému nechybí drama ani humor.

Recenze a rozhovory

Michael Douglas z návsi zažívá lásku za hřmotu motorů a Ortelu

V okamžiku, kdy si diváky získá, vrazí některým z nich láskyplný tandem kudlu do zad. Pohoršlivé? Ale ne, naopak docela logické vyústění neviditelných životů.  

Žijí pro lásku a túrování motorů. Jejich odvrácenou tvář film odkrývá pomalu

Dokument vyprávějící o vtipné i napínavé cestě za životním snem je současně cenným doplňkem výzkumů popisujících stále větší roztříštěnost české společnosti.

Láska pod kapotou

Miro Remo natočil zábavnou, atraktivní a svým poselstvím přitom zdrující sondu na okraj společnosti, kam spousta z nás nedohlédne snadno.

Dokument Láska pod kapotou je Rychle a zběsile po česku s výživným sociálním podtextem

Kromě dostatečně výrazných lidských objektů je snímek divácky atraktivní podívanou také zásluhou výběru hudby či díky překvapivě dravě a dynamicky natočeným závodům.

Miro Remo přináší ve snímku Láska pod kapotou mrazivý hybrid: akční dokument s tragikomickým laděním

Svérázná partnerská dvojice automechanika a autokrosařky je protagonisty skvělého dokumentu, který se od bahnivých závodů odráží k reflexi životních cílů a frustrací.

Za rozdělenou společnost může i vrstva lidí, kterým se daří

Snímek slovenského autora Mira Remo je intenzivním portrétem nebývalé vášně pro auta, touhy prát se se životem i obrovské frustrace, marnosti a mizérie skutečné i domnělé.

O životech, které filmem nekončí

Jako každoročně shledávám českou dokumentární tvorbu celkově pozoruhodnější než hranou. V kinech můžeme zhlédnout dokumenty s pestrými tématy.