MIMO KINO: sKORO NA mizině

Česko, 2020, 2 h 5 min (5 epizod)

Režie: Vladimír Skórka
Scénář: Martin Šimiček, Vladimír Skórka, Michal Suchánek
Hrají: Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro, Vladimír Polák, Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Jana Bernášková, Rudolf Merkner, Michal Suchánek, Ondřej Malý, Přemek Bureš, Michal Sedláček, Kristýna Lišková, Petr Sedláček, Jaroslav Rusnák, Fredy & Krasty, Lada Bělašková a Beáta Hrnčiříková, Dimitrij Míťa Dostál

Premiéra: 22. 4. 2020 na YouTubePrázdné hlediště i pokladna. S tím se nyní potýká většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpoví seriál sKORO NA mizině, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna.

Recenze a rozhovory

Ufoni snad, ale Csáková? sKORO NA mizině končí se ctí

I přes jalovější úvod závěrečné trilogie se v jejích následujících dílech příběh zase nadechl – a v pravý čas přestal.

Na rychlotesty za Langošem. Série sKORO NA mizině pokračuje

Internetový hit covidové éry uvedl svůj šestý díl. Stále ještě baví, ačkoli o to méně, o co více se vzdaluje realitě a Ostravě.

Dobrý humor se rube v Ostravě. Smíchem to duní i v uhelných dolech hluboko pod zemí

Jak se youtubový fenomén dostal do souboje s Goliáši televizní tvorby? A čím tato drzá a zábavná sonda do života herců osvěžila tuzemskou komiku?

PRVNÍ DOJMY: Kudy se sKORO NA mizině vyhrabe z pražského Závalu

Pořád je to psina, i když pátý díl internetového seriálu naznačil, že by se měli tvůrci vrátit. Zpátky od pražské konstrukce k původní ostravské podstatě.

Covidový norimberský proces

Všechno, co jsme prožívali od května do podzimu, v zábavně mrazivé zkratce vystihl čtvrtý díl série sKORO NA mizině.

PRVNÍ DOJMY: Ulice v karanténě, herci skoro na mizině. Rouškové seriály

Hlavně se počítá skvostný nápad: umělci zkoušející vydělat aspoň drobné pomocí skečů na internetu. Bohužel z trefné absurdity se vyloupne skutečné číslo konta.

Nemachruju, já jsem hvězda. Jiří Langmajer skoro na Oscara

Projekt tvůrců soustředěných kolem ostravského Divadla Mír vznikl za karantény, o níž vypráví, ale obraz hereckého stavu bez peněz pojal bez plačtivosti a s nadhledem.