Mstitel

Česko, 2021, 93 min

Režie a scénář: Lucia Klein Svoboda
Hrají: Daniel Fischer, Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Petr Čtvrtníček, Hana Vagnerová, Jevgenij Libezňuk, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková a další
Produkce: Goodmind Films

Premiéra: 1. 7. 2021
Distributor: Bontonfilm

Anton býval slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Anton v zoufalství (a kocovině) nakecá svému synovi, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton?

Recenze a rozhovory

Recenze: Mstitel

Není to taková ta současná česká (tuctová) komedie, ale zřejmě to nebude ani titul, na jaký by se dlouhé roky vzpomínalo.

Černá komedie Mstitel je plná podvratnosti, absurdit a alkoholu. Její odvaha nepodbízet se většinovému publiku zasluhuje úctu

Není to film, jenž bych měl potřebu někdy vidět znovu, jeho zhlédnutí ale rozhodně nelituji, protože z hlediska současné české kinematografie jde o příjemné zpestření.

Potrhlý, výstřední za každou cenu, ale aspoň jiný Mstitel

Mstitel je hodně neurovnaný a výstřední za každou cenu. Ale díky důsledné snaze o vlastní poetiku nakonec převáží sympatie.

Crazy komedie Mstitel oslavuje svobodnou tvořivost a představivost

Bláznivá česká komedie nabízí dost nevšední a šílený zážitek, u nějž však zůstává otázkou, nakolik postačí divákům ke spokojenosti.

Mstitel má být protestem proti nudě, je spíš sledem bizarních skečů

Je rozhodně jiný než ostatní, je provokativní, kašle na hranice žánrů, konvencí i vkusu, ale být jenom jiný a provokativní k natočení dobré komedie nestačí.

Mstitel

Nový film je výjimečný v tom, že se zcela cíleně snaží být co největší WTF. Bohužel se mu to daří jen místy.