Na konci sil

Česko, 2021, 52 min

Režie: Šárka Maixnerová

Premiéra: 1. 6. 2021 na ČT2

Štáb režisérky Šárky Maixnerové natáčel po roce trvání doby covidové ve třech českých nemocnicích na odděleních rizikové péče o těžce nemocné pacienty. V nemocnici v Kolíně, ve Fakultní nemocnici v Motole a v Hranicích. Zachycuje nesmírné úsilí lékařů a zdravotníků o přežití každého nemocného, jejich radost z úspěšného léčení i jejich traumata a frustrace z množství úmrtí těch, kteří svůj boj se zákeřnou nemocí prohráli. Jsme svědky zoufalství i naděje, seznámíme se s příběhy nemocných, vyléčených, i těch, kteří o ně pečují. Přes veškerý stres neztrácí nemocniční personál optimismus, a i když se mnohdy zdá, že všichni jsou na konci svých sil, jedou dál… Film je věnovaný zdravotní sestře Věře Hanušové, první české oběti onemocnění COVID-19 z řad zdravotníků.

Recenze a rozhovory

Akutní nedostatek happy endů. Po covidu zůstane drsná a poučná pravda

Až odplynou vzpomínky na to nejhorší z pandemie, zůstane drsná a poučná pravda právě v dokumentech, jako je tento. I proto je důležitý.

Když umřou tři lidi za směnu, jedete dál, jinak se zblázníte

Málo šťastných konců, zaznívá unaveně ze všech stran, přesto dokument vyznívá pozitivně – a to způsobem, za jaký není stydno.