Pánský klub

Česko, 2022, 89 min

Režie a scénář: Matěj Balcar
Hrají: Kristýna Hrušínská, Jiří Mádl, Milan Šteindler, Zdeněk Žák, Boleslav Polívka, Martin Leták, Nela Boudová, Hana Vagnerová, Jan Hrušínský, Dana Syslová a další
Produkce: Punk Film

Premiéra: 2. 6. 2022
Distributor: Falcon

Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Sympatický a nesmělý učitel Cyril (Jiří Mádl) se obává svých lechtivých představ o studentkách. Neomalený erotoman a notorický záletník Eda (Milan Šteindler) si stále dokazuje svoji mužnost. Mladý ajťák Martin (Martin Leták) se prezentuje jako velký milovník, ale jeho vystupování budí spíše rozpaky. Postarší scenárista Přemek (Bolek Polívka) by se rád ubránil svodům své dlouholeté múzy, zatímco vyhořelý rocker Gigi (Zdeněk Žák) už má to nejlepší očividně dávno za sebou… Nebo ne? Sezení výstředních účastníků probíhají pod taktovkou atraktivní, ale nepříliš zkušené psycholožky Lindy (Kristýna Hrušínská), které se terapie brzy vymkne z rukou. Otěže přebírají samotní „klienti“, setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Komedie o lásce a jejích podobách a o tom, že nikdy není pozdě pokusit se něco napravit. Stejnojmenná hra filmově debutujícího režiséra Matěje Balcara uvedená v Divadle Na Jezerce se stala diváckým hitem.

Recenze a rozhovory

Pánský klub – léčba sexuální závislosti infantilním humorem

Další hvězdně obsazená česká vztahová komedie. Atraktivní téma je v ní ale ubito pochybným konformismem.

RECENZE: PÁNSKÝ KLUB

Pánský klub nedělá zbytečné odbočky a prvoplánově se zabývá jenom tím, co je uvedeno v synopsi.

Přemýšlej o ní jako o sexuálním objektu. Pudy mužům nikdo neodpáře, potvrzuje komedie

Pánský klub je jako jedna z těch méně okatě šovinisticko-sexistických komedií snesitelně koukatelná. Není to však málo?

Po Pánském klubu se člověk cítí špinavý. Proč v Česku neumíme středněproudé komedie?

Všechna česká sexistická i obecně „komediální“ klišé tady leží na jedné hromadě bez jakékoliv filmařské nebo vypravěčské finesy.

Dva na Pánský klub nestačí. Na jevišti mu to sluší lépe

Jsou to snadné, ačkoli smutné počty. Deset procent za Bolka Polívku, deset za Jiřího Mádla a deset jako tradiční úlitba za prvotinu.

Sexistický Pánský klub rozhodně není, je to milá komedie s hláškami, říká scenárista a režisér Matěj Balcar

Komedie Pánský klub je filmovou adaptací úspěšné stejnojmenné inscenace pražského Divadla Na Jezerce. Obě verze napsal a režíroval Matěj Balcar.

Láska došla

České „romantické komedie“ vyprávějí nikoli o citech, ale o hormonech. Proč se z nich nedozvídáme, po čem kdo touží?