Prezidentka

Česko, 2022, 97 min

Režie a scénář: Rudolf Havlík
Hrají: Anna Geislerová, Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubařová, Juraj Loj, Denisa Biskupová, Oskar Hes, Vasil Fridrich, Vanda Chaloupková, Jiří Štrébl, Daniel Krejbich a další
Produkce: Marlene Film Production

Premiéra: 23. 6. 2022
Distributor: Bioscop

Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě.

Recenze a rozhovory

Pohádka… pro koho?

Nad přeplácaností melodramatickou hudbou se už ani nemá smysl pozastavovat, patří jaksi k věci. Upřít krásu ale nelze kostýmům a také kameře.

Prezidentka neví, čím chce být. Havlíkova romantická komedie selhává

Žánr romantického filmu režiséra evidentně přitahuje. Jen si jej neumí dobře napsat a nepříliš šťastně opisuje od zahraničních vzorů.

RECENZE: PREZIDENTKA

Že se zasmějeme maximálně dvakrát, by ještě nemuselo vadit, kdyby se film řadil mezi ty, které pohladí svou miloučkostí. Jenže to se nestane.

Prezidentka: Recenze

Na volnoběh bohužel jede i scénář, nudně a banálně vrstvící jedno romcomové klišé za druhým.

Prezidentka s Vetchým a Geislerovou je unikát. Film tak prázdný, že by divák plakal

Prezidentka je film o dvou hodných a milých lidech. Jediná nerovnost pramení z toho, že jeden z dvojice je… poněkud blbý.

Nejhloupější film roku. Tokající Prezidentka je smrtící pro diváky i pro voliče

Romantická komedie Prezidentka zosobňuje dosud nejprázdnější, nejzbytečnější, nejhloupější a nejotravnější českou novinku roku.

Prezidentka. Bez humoru je z romantické komedie kýč

Aně Geislerové to v úřadu i v soukromí opravdu sluší a má většinou velmi krásné šaty. To je ale skoro všechno, co se dá Prezidentce přičíst k dobru.

Prezidentka s Geislerovou v hlavní roli se nebojí totálního kýče a romance z červené knihovny

Pokud film pomůže cílové skupině televize Prima příští rok zvolit příjemnou prezidentku možná se tím trochu vynahradí, že neobsahuje žádnou patrnou myšlenku.

Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová

Romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku.

Být prezidentkou už není sci-fi

S Ivanem Ostrochovským herečka Aňa Geislerová točí historické drama Pramen, jeden z několika svých současných projektů, v kinech je k vidění v romantické komedii Prezidentka.

Láska došla

České „romantické komedie“ vyprávějí nikoli o citech, ale o hormonech. Proč se z nich nedozvídáme, po čem kdo touží?