Příběh hrůzostrašné Eliz

Česko, 2021, 28 min

Režie a scénář: Adam Struhala, Eliška Kováříková
Hrají: Karolína Paterová, Vít Gajdoš, Lukáš Hogen, Yasin Svoboda, Lukáš Souček, Nina Strnadová, Šimon Janeček, Martina Čurdová, Vojtěch Mašek a další
Produkce: moloko film, FAMU

Premiéra: BUFF Film Festival, Malmö, Švédsko, 18. 3. 2021

Tři kamarádi si ve školní jídelně vypráví historky o své spolužačce Eliz, která je středem jejich zájmu. Chlapci se se svou náklonností k ní vypořádávají po svém a vzájemně se přebíjejí, kdo z nich přijde s lepším a děsivějším příběhem. Ve všech vystupuje Eliz v roli hlavní, démonické hrdinky. Jeden vypráví strašidelný příběh, druhý sportovní a třetí přidává příběh romantický. Je ale všechno ve skutečnosti pravda, nebo jde jen o výplody jejich fantazie? Film vypráví o předpubertálním věku chlapců, kteří poprvé přicházejí do kontaktu s opačným pohlavím. Chlapci v tomto věku začínají být dívkami fascinováni, ale zároveň v nich toto neznámo vyvolává určitým způsobem strach a nevědí, jak se s tím poprat.

Recenze a rozhovory

Příběh hrůzostrašné Eliz

Suverénní, vyzrálý tvar má všechny parametry profesionálního snímku – a ne náhodou, na jeho produkci se vedle FAMU podílela i společnost Moloko film.

Nové talenty z FAMU

Podcast se ohlíží za letošním FAMUFESTem a snímky, které se tam dočkaly ocenění: Postup práce Luna Sevnika a Příběh hrůzostrašné Eliz od Elišky Kováříkové a Adama Struhaly.

Krátké české filmy na zahraničních festivalech

Česká kinematografie na sebe v posledních měsících v zahraničí upozorňovala zejména krátkometrážní tvorbou.