Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Česko, 2021, 103 min

Režie: Andy Fehu
Scénář: Andy Fehu, Ondřej Kopřiva
Hrají: Štěpán Kozub, Jakub Štáfek, Martina Babišová, Andrea Daňková, Tomáš Magnusek, Leoš Noha, Roman Štolpa, Peter Butko, Jan Nosek Novák
Produkce: Bionaut

Premiéra: 5. 8. 2021
Distributor: Falcon

Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů.

Recenze a rozhovory

Recenze: Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Shoky & Morthy sice pobaví několika vtipně legračními věcmi, ale jeho přednost spočívá hlavně v tom, že přichází ve správný čas, protože cílová skupina v současnosti není malá.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Jako letní oddech to funguje, ale scénář mohl být vtipnější. Hlavní kluci jsou přirození, ale ženské postavy jsou divné.

Krev, pot a výkaly. Štáfek a Kozub infikují mainstreamovou komedii brakem i trapnem

Dokáže to zapůsobit jako málokterá teenagerská komedie, a zároveň k tématu přistupovat s ironií.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Andy Fehu v nové komedii nadále zkouší, co český mainstream unese: kolik odboček k hororovému braku, kolik komediálních vystoupení Tomáše Magnuska, kolik krve a trapna.

Je to jenom prank, bro

Vyprávění je trochu neučesané, styl správně brakový – v dobrém i špatném –, ale bro, ono to funguje!

Texaský masakr v motorestu na D1 vtipně komentuje úskalí online světa

Snímek Shoky & Morthy přesvědčuje teenagery, že český film může být cool.

Štáfek s Kozubem dobývají letní kina. Shoky a Morthy je podařená černá komedie

Pro Andyho Fehu je to už druhá zdařilá výprava do lehce hororové krajiny, při níž nápaditě míchá různé žánrové prvky a baví diváky černým humorem.

Svěžest Shokyho & Morthyho bez problému zvítězí nad tuhostí sousta, které si tvůrci ukousli

Shoky & Morthy: Poslední velká akce je první film Andyho Fehu, který už produkčním a distribučním zázemím plně odpovídá „profesionální produkci“.

Hororová komedie Shoky & Morthy se naváží do největších zločinců současnosti – youtuberů. Kozub, Štáfek i Magnusek jsou výborní!

Nejsilnější stránkou Fehuova aktuálního díla je pohled na youtubering a především na jeho představitele.

Všichni jsou tu trapní. Česká filmová komedie o youtuberech je vtipná a návyková

Andy Fehu opět dokazuje cit pro zapadlá žánrová zákoutí. V jeho komedii diváky přepadá trapno i proudy krve. S osvobozujícím účinkem.

Shoky & Morthy. Kromě Štěpána Kozuba v komedii baví i Magnusek

Vítaně nekorektní oddechová hříčka, osvěžující, bezstarostná, řemeslně i náladově zvládnutá – rozhodně vynalézavější než valná většina uniformní sbírky tuzemských romantických komedií.

Tygr i hvězda na plátně. Můj nekorektní humor každý nebere, říká Štěpán Kozub

Před pandemií ho kromě ostravských diváků skoro nikdo neznal, teď jde mladý herec s výraznýma očima před kamerou z role do role.

Chtěla bych si zahrát zajímavou psychopatku i cool princeznu, říká exkluzivně pro Kinobox herečka Martina Babišová

Co nám vycházející herecká hvězda prozradila o zmíněných dvou filmech, svých kariérních ambicích, filmovém vkusu a plánech do budoucna?

„Rád bych natočil historický film ze středověku, na romantiku si zatím netroufám,“ říká autor zdařilé komedie Shoky & Morthy

Co si Andy Fehu myslí o youtuberingu, jaký zaujímá postoj k současné české kinematografii a mohou se Shoky & Morthy dočkat pokračování?

Herečka Martina Babišová: Za věci, které mi byly řečeny na českém placu, by venku přišla spousta lidí o práci

V kině má čtyři filmy, v kapse kaskadérský glejt a v hlavě sen o roli akční bojovnice. A kdyby náhodou nepřicházela, napíše si ji prý sama.

Všem je mezi třiceti a čtyřiceti. Všichni už na sebe stihli upozornit. Poznejte novou filmovou generaci

Když se mezi českými filmovými producenty a distributory začnete ptát na největší režijní naděje, uslyšíte nejčastěji těchto šest jmen.