Smysl pro tumor

Česko, 2024, 8 h 1 min (8 epizod)

Režie: Tereza Kopáčová
Scénář: Matěj Podzimek
Hrají: Filip Březina, Alžběta Malá, Tereza Brodská, Pavel Řezníček, Natálie Řehořová, Jiří Bartoška, Mark Kristián Hochman, Robert Nebřenský, Radim Jíra a další

Premiéra: 7. 1. – 25. 2. 2024 na ČT

Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe… Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění.

Recenze a rozhovory

Mám raka, ne chřipku. Seriál Smysl pro tumor představil rakovinu jako lék na život

Působivé herecké výkony i důležité téma nakonec ze seriálu učinily silný divácký zážitek pro více než milion Čechů.

Fuck cancer. Nejcennější na seriálu ČT Smysl pro tumor jsou svědectví skutečných pacientů

Tak, aby to opravdu každý pochopil, se předvádí v prvním díle vše, co se bude v příštích kapitolách nevyhnutelně měnit k lepšímu.

Naštěstí seriál Smysl pro tumor našel i smysl pro humor

Nezačíná vůbec zle, ač by byl dojem ještě lepší, kdyby hlavní zásluhy za Smysl pro tumor nepatřily jiným. Jde totiž o českou verzi belgického seriálu.