Svéráz českého rybolovu

Česko, 2021, 77 min

Režie a scénář: Ivana Pauerová Miloševičová
Produkce: Aerofilms

Premiéra: 22. 7. 2021
Distributor: Aerofilms

Parta šesti dobrosrdečných chlapů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském dobrodružství. Stejně jako dalších 15 000 Čechů i naši hrdinové jednou ročně sbalí své rybářské pruty, nepromokavé bundy, smažené řízky i kartony piv a dají na čas sbohem svým partnerkám, hospodám a domovům. Moře jim poskytuje svobodu a touha plnit si své sny je žene vstříc kapitálnímu úlovku. Nejdříve se ale musí vypořádat se špatným počasím, nespolehlivou technikou i vlastními humornými přešlapy. A možná se nakonec ukáže, že to nejcennější nenajdou na konci udice. Jaká jsou tajemství mužských rybářských expedic?

Recenze a rozhovory

O rybách a lidech: Dokument Svéráz českého rybolovu jede do Norska s lahváči

Jsme národ náruživých rybářů, o čemž kromě obsypaných říčních břehů svědčí i patnáct tisíc Čechů putujících rok co rok s pruty do Norska.

Moře a postarší muži s loveckou touhou. Svérázný český rybolov musí řešit i háček zaseknutý v prstu

Dokument Ivany Pauerové Miloševicové Svéráz českého rybolovu hledá odpověď na zásadní otázku: Jaká jsou tajemství mužských rybářských expedic?

Noři třídí! Dojemní pivní borci odhalí Svéráz českého rybolovu

Film nepoužívá berličky televizních reality show, drží se čistě situačního záznamu, z něhož vzájemné vztahy, napětí i momentální rozpoložení vyplynou samovolně a naprosto přirozeně.

Ta krajina už mi leze na nervy. Proč Češi jezdí rybařit do Norska

O rybářích, české pivní kultuře ani sportovním rybolovu toho na konci nevíme víc než na začátku.