Tichý společník

Česko, 2020, 90 min
Režie a scénář: Pavel Göbl
Hrají: Klára Issová, Ondřej Malý, Boleslav Polívka, Marian Čubík, Jozef Polievka, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Kamila Zetelová, Matěj Havelka a další
Produkce: Czech FILM
Premiéra: 10. 6. 2021
Distributor: Bontonfilm

Lenka se vrací z Prahy do své rodné vesnice kdesi na Slovácku. Život i čas tady plynou trochu jinak a Lenka si po rozvodu potřebuje oddychnout a dobít baterky. Trefí se do doby, kdy se její otec rozhodne potopit na dno přehrady, aby na zahradě zatopeného domu našel zakopanou bednu se slivovicí. Na místním hřbitově navíc právě došlo místo. Rozšíření není možné, zpopelnění zcela nemyslitelné! Božský klid tak naruší debaty o nápadu místního pobudy začít pohřbívat na stojáka. Každý k tomu má co říct a takhle živo tu dlouho nebylo. A Lenčino cvičení tai-chi na zahradě taky působí hodně nepatřičně. Co nakonec čeká příštího nebožtíka? A hlavně – kdy a kdo to bude?

Recenze a rozhovory

Tichý společník

Další punková filmařina z dílny svérázného tvůrce. Tichý společník se brání kategorizaci, smysluplnému uchopení a dělá totéž, co život sám – prostě plyne.

Posedlost a naivita. O filmařích a filmech mimo hlavní proud

Jako každé umění, i film má svůj underground. Nový cyklus si bere na mušku pět filmařů, kteří mají takové projekty na svědomí.