Ubal a zmiz

Česko, 2021, 99 min

Režie a scénář: Adam Hobzik
Hrají: Matouš Ruml, Marek Lambora, Janek Gregor, Lukáš Duy Anh Tran, Predrag Bjelac, Karel Dobrý, Martin Hofmann, Leoš Noha, Radim Fiala, Tomáš Matonoha, Ernesto Čekan, Sharlota a další
Produkce: Flamesite

Premiéra: 8. 7. 2021
Distributor: CinemArt

Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc. Jenže když uzavřou obchod s nebezpečným Bulharem (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zjistí, že jim někdo vykradl pěstírnu. Mají pár hodin na to, aby zachránili nejen kšeft roku, ale taky vlastní malíčky. Dva policisté ze staré školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) byli suspendováni. První z nich se chová jako psychopat a druhý je vyhořelý, takže když přijdou se žádostí o návrat do útvaru, jsou svým nadřízeným odmítnuti. Aby získali zpět svoji práci i čest, rozhodnou se na vlastní pěst pátrat po kufru plném vzácného zboží a rozhodně si při tom neberou servítky. André S. (Marek Lambora) je rocker. Ale má problém. Podepsal smlouvu, ve které se zavazuje k natočení třech popových alb pro teenagery. André se na veřejnosti tváří jako hvězda, jenže uvnitř šílí. Celý svůj byt, auto i slávu by vyměnil za jednu pořádnou rockerskou noc. A přesně to se mu splní, když si na letišti omylem vezme cizí kufr.

Recenze a rozhovory

Ubal a zmiz: Jak se povedla česká huličská komedie, která chce být hitem léta?

Stylová komedie vychází z tradice britských gangsterek i taškařic o huličích-kamarádech. Má ale v záloze i několik trumfů, díky kterým stojí za pozornost.

Krimikomedie Ubal a zmiz je českým pokusem o stylový nářez v duchu Guye Ritchieho. A vůbec ne špatný!

Film se nese v příjemně uvolněném černohumorném duchu, tvůrci netlačí příliš na pilu, „pouze“ se snaží kvalitně odvyprávět jednu docela chytře a zábavně napsanou historku.

Mireček a kšeft za všechny prachy. Akční komedie Ubal a zmiz zve na noční rozvážku pizzy

Filmu se daří rozporovat, že není nemožné u nás natočit stylizovanou žánrovku, která by měla příjemné tempo a dokázala bavit vizuálně, replikami i hudbou.

Oko za oko, gram za gram. Ubal a zmiz jen pěstuje žánrovou hru

Autor více sil vynakládá na obal než na obsah i stavbu příběhu.

Ubal a zmiz

Jako krimikomedie o dvojici huličů víceméně obstojí a hlavně poslouží jako příslib toho, že se od Adama Hobzika v budoucnu dočkáme dalších osobitých počinů.