Věčně tvá nevěrná

Česko, 2018, 92 min
Režie: Milan Cieslar
Scénář: Jan Míka
Hrají: Pavel Kříž, Lenka Vlasáková, Jiří Lábus, Vilma Cibulková, Natalia Germani, Saša Rašilov, Andrea Hoffmannová, Sara Sandeva, Filip Blažek, Jaroslav Černík, Jiří Maryško, Dominika Myslivcová, Patrick Markes, Rostislav Pastorek, Ivan Sochor, Eva Kozderková, Denis Šafařík

Premiéra: 22. 2. 2018
Distribuce: Bioscop

Synopse: Josef a Miluška jsou manželé snad celou věčnost. Josef svou ženu sice miluje, ale má také slabost pro krásné ženy. A tak se občas s některou spřátelí o něco víc. Miluška jako bývalá tělocvikářka svého manžela i jejich dospívající dceru neúnavně zahrnuje neutuchající péčí a terorem zdravého životního stylu.

Jejich manželství a Josefovo krachující nakladatelství se pomalu řítí do záhuby…

Do toho přijíždí Josefova teta Marta, zkušená psycholožka z manželské poradny. Rodinu svého synovce se rozhodne zachránit velmi originálním způsobem. Musejí se rozvést. Ne jen tak, na oko, ale na základě pádného důvodu. Marta jim naordinuje nevěru. Je ale nezbytně nutné, aby se navzájem přistihli in flagranti.

Trailer:

Recenze a rozhovory

Věčně tvá nevěrná: Recenze

O komerční podstatě tohoto snímku nemůže být pochyb, vždyť ani nevkusný product placement, charakteristický atribut tuzemské nevkusné produkce, samozřejmě nechybí.

Věčně tvá nevěrná následuje normu, že co český film, to ostuda

Jako zájezdové představení divadelního spolku po sokolovnách – dejme tomu. Ale na velkém plátně se Věčně tvá nevěrná mění ve výsměch řemeslu i publiku.  

Film Věčně tvá nevěrná posouvá sexismus na další úroveň. Dobrého na něm není vůbec nic

Vykresluje myšlenkový obzor stárnoucích mužů, již upřímně nechápou, že doba se změnila a že chlap klátící milenky jak na běžícím pásu není borec, ale…

Věčně tvá nevěrná

Agresivně hloupý film, který se svým buranstvím ještě opájí.