Zlatá labuť

Česko, 2023, 32 h 8 min (21 epizod)

Tvůrci: Jan Coufal, Filip Bobiňski, Petr Šizling
Režie: Biser A. Arichtev, Braňo Holiček
Scénář: Jan Coufal, Hana Roguljič
Hrají: Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowská, Mark Kristián Hochman, Beáta Kaňoková, Kryštof Bartoš, Vasil Fridrich a další

Premiéra: 26. 1. – 6. 4. 2023 na Voyo

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská). Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš).

Recenze a rozhovory

Zlatá labuť je laciná telenovela v luxusních kulisách

Mnohadílné kostýmní melodrama nevybočuje z řady. Na povrchu je hezké, uvnitř prázdné.

Prodavačka, majitel, těžká doba. Seriál Zlatá labuť v kostce

Kdyby se u seriálů zveřejňoval seznam kmotrů, měl by projekt Novy hodně dlouhé titulky.

Dobový seriál Zlatá labuť si na historii i drama jen hraje

Výsledkem je scenáristická slátanina plná naschválů i vyložených nesmyslů a spěšně natočená televizní podívaná.

Nová herecká generace: Je těžké říkat ne, chtěla bych si všechno vyzkoušet, říká Simona Lewandowska

Průlomovou rolí pro ni byla rosnička Andrea v seriálu Dobré ráno, Brno!, k vidění je nyní v seriálu Zlatá labuť, natočila už i první film.