Odznak Vysočina

Česko, 2022, 6 h 10 min (8 epizod)

Režie: Pavel Soukup, Andy Fehu
Scénář: Petr Koubek, Štefan Titka, Marta Fenclová, Eva Taubrová, Lucie Palkosková
Hrají: Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner a další
Produkce: Bionaut

Premiéra: 6. 1. – 3. 3. 2022 na Voyo VOD a TV Nova

Malé město Veselá, které vypadá na první pohled až idylicky – „všichni“ se spolu znají a potkávají se cestou do školy a do práce, navíc v malebném prostředí Vysočiny, která ale umí mnohdy ukázat i svou drsnou tvář. Ve Veselé sídlí menší oddělení kriminální policie, které vede žena – Dana Skálová. Ani malé město a venkov ovšem nejsou ušetřeny závažných zločinů, nejde sice o sériové vrahy či podivné nebo brutální kauzy, ale i přesto zasáhnou do života celé komunity. Důležitá je interakce mezi jednotlivými zúčastněnými či podezřelými, kteří lžou a navzájem se obviňují, nechybí ani nespolehliví svědkové a další postavy, které umí vyšetřování řádně zkomplikovat. Tajemství je ukryté právě v lidech, jejich osudech a motivacích, spíše než v samotném vykonstruovaném provedení vraždy. Hledání pachatele je proto společnou prací celého týmu. Zároveň rozplétáme i soukromé životy hlavních postav, sledujeme, jak se vypořádávají s dramatickými  událostmi během vyšetřování, ale i se svou vlastní minulostí a představami o budoucnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=Ly6lwEFSO_8

Recenze a rozhovory

I Hofmann a Suchánek ubrali. Nova natočila nezvykle civilní seriál Odznak Vysočina

Mladí režiséři Andy Fehu a Pavel Soukup natočili kriminálku plnou vražd, ale také přirozených postav a obyčejných problémů.

Kdo nosí Odznak Vysočina? Pochopitelně zase hlavně ženy

Vzdor přehnaně feministickému ladění je Odznak Vysočina o něco lepší než Stíny v mlze a rozhodně realističtější než Policie Modrava.