Lítá v tom

Česko, 2023, 95 min

Režie: Tomáš Dianiška
Scénář: Dénes Orosz, Tomáš Dianiška
Hrají: Kryštof Hádek, Kristina Svarinská, Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Veronika Žilková, Pavel Soukup, Miroslav Noga, Gabriela Mikulková, Marek Geišberg a další
Produkce: love.FRAME, Bontonfilm Studios

Premiéra: 14. 12. 2023
Distributor: Bontonfilm

Co všechno se může stát, když se zapletete do jedné nevinné lži? Hlavní hrdina Lukáš nemá o holky vůbec nouzi, jenže málokterá se zajímá o vesmír a kosmonautiku, zatímco tu on miluje. A tahle jeho vášeň je nakonec vždy na prvním místě. Lukáš chce ještě naposledy potěšit svou nemocnou maminku, která ze všeho nejvíc touží po vnoučatech. Nenapadne ho nic lepšího, než přesvědčit prostořekou těhotnou sousedku a bývalou striptérku Natálii, aby sehrála jeho dívku a nastávající ženu. Maminka je šťastná. Ale co čert nechtěl, pak se zázračně uzdraví. Za žádnou cenu se nesmí dozvědět pravdu a Lukáš s Natálií musí dál předstírat, že jsou jak dvě zamilované hrdličky. Do své hry se začnou čím dál víc zamotávat a brzo se strhne lavina nedorozumění a karambolů. Do udržení lži a maminčina štěstí se postupně zapletou přátelé, kolegové z práce a vůbec každý. Za chvíli v tom budou všichni pěkně lítat. Navíc, Lukáš se vždycky chtěl v rámci programu NASA podívat do vesmíru. Uprostřed všech zmatků dostane jeho sen úplně novou energii.

Recenze a rozhovory

RECENZE: LÍTÁ V TOM

Tahle novinka nabídne o dost víc možností se usmát i zasmát. A navíc se dočkáme několika vizuálně velmi povedených nápadů.

Jak Kryštof Hádek potkal v Hradci Pretty Woman od Trnavy

Upřímně: v česko-slovenské koprodukci už vznikly v posledních letech i horší romantické komedie než novinka kin Lítá v tom. Ale zas tak moc jich nebylo.

Lítá v tom aneb Proč se držet svého kopyta

Nejpřirozenější je Kryštof Hádek, ale ani on nemohl příliš pomoci filmu, který je postavený na hloupém základě a jehož děj by vydal stěží na půlhodinovku.

Špinarka, Baron Prášil a další kontrolující matka. Komedie Lítá v tom překvapivě baví

Fungující romantická komedie, která se obejde bez těch nejlacinějších šprýmů a rochnění se v lidské mizérii.

Na to, že Lítá v tom je remake maďarské komedie, se jedná o příjemné překvapení

Ve strašidelně úmorném českém kontextu jde o vyšší standard a o posun v tom, jak by mohla vypadat mainstreamová zábava.