MOST! (Mimo kino)

Česko, 2019, 8 x zhruba 40 min

Režie: Jan Prušinovský

Scénář: Petr Kolečko, Jan Prušinovský

Hrají: Martin Hofmann, Erika Stárková, Filip František Červenka, Michal Isteník, Zdeněk Godla, Cyril Drozda, Vladimír Škultéty, Jitka Čvančarová, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Leoš Noha, Klaudia Dudová

Premiéra: 7. 1. 2019 na ČT1

Osmidílný komediální seriál je již šestou spoluprací dvojice Prušinovský a Kolečko. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou nesnášenlivost či xenofobie, si hlavní roli zahrál Martin Hofmann. Rámec seriálu tvoří příběh Luďka, kterého právě vyhodili z práce, bydlí v polorozpadlé barabizně, dluží, kam se podívá, má problémy s exmanželkou i se synem. A v tom nejhorším za ním přijde pošťák Ondra s pozváním do Pošty pro tebe

Trailer:

Recenze a rozhovory

Most! do ČT propašoval politickou nekorektnost. Seriál štěká, ale nekouše, syrovost je jen zdánlivá

Jeho postavy jsou nesympatické chtěným způsobem, aby byly paradoxně roztomilé: jako záměrně oškliví plyšoví mazlíčci. Škoda, Most! mohl aspoň ukázat zuby.

Most přes společenskou propast

Česká televize ukázala, že jí nechybí odvaha a že mít vlastní tvůrce se vyplácí.

Most jako stav mysli

Prušinovskému s Kolečkem se podařilo něco v české televizní tvorbě poměrně výjimečného – vytvořit komedii, která nedá smějícímu se divákovi nakonec nic zadarmo.

Most is the most! Fenomenální seriál porušuje pravidla žánru – což mu možná dodává na přitažlivosti

Opravdu Most! přemosťuje různé břehy a je tak „pro všechny“? V čem spočívá jeho nekorektnost a co je na něm zvláštního z hlediska zábavy?

Seriál Most! zlidověl. Něžná i sprostá satira dál ničí stereotypy

Režisér Jan Prušinovský a scenárista Petr Kolečko vytvořili lidovou zábavu, která zabírá na obyvatele Mostu i Prahy, na dělníky i intelektuály.

Co si má počít bílý heterosexuál? Seriál z mostecké hospody podkopává stereotypy

Provokativní, politicky nekorektní humor na obrazovky přináší osmidílná komediální minisérie Most! Ačkoli se zabývá xenofobií, rasismem či sexismem, nejde o samoúčelnou ani prvoplánovou taškařici.

Největší rozhovor o Mostu!. Nejde mi o osvětu, seriál lidi nezmění, říká režisér

Režisér Jan Prušinovský o tom, jak projekt vznikl a jak „dostal Romy do prime timeu“.

A stejně jsi chlap! Soudě podle ceremoniálu Českého lva, neposunul Most! vnímání menšin ani o kousíček

Problematických aspektů v zobrazení menšin v práci Jana Prušinovského a Petra Kolečka bychom našli mnoho, přestože explicitně jde o díla, která se nepochybně snaží mít pozitivní a inkluzivní vyznění.