Společně sami

Česko, 2024, 90 min

Režie: Gabriela Sittová
Scénář: Kateřina Hyršlová, Nikola Krejčová, Gabriela Sittová
Hrají: Natálie Grossová, Jakub Moulis, Štěpán Tuček, Jindřich Žampa, Ladislav Ondřej, Markéta Hrubešová, Zlata Adamovská, Miroslav Šimůnek, Alexandra Bucki, Tomáš Magnusek a další
Produkce: Umělecká agentura Ambrozia

Premiéra: 16. 5. 2024
Distributor: Bioscop

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu.
Poznáváme tři příběhy konkrétních studentů. Ema (Natálie Grossová), jedna z Petrových studentek, hledá přivýdělek, aby si udržela krok se spolužáky z bohatých rodin. Její výběr brigády ji však krom peněz přinese i nečekanou kontroverzi. V maturitním ročníku se tři ambiciózní studenti – Oskar (Štěpán Tuček), Tadeáš (Jindřich Žampa) a Robert (Ladislav Ondřej) rozhodnou podat přihlášku na medicínu. Před přijímačkami si však chtějí vyzkoušet pitvu reálného člověka, aby měli před ostatními studenty náskok. Začínají vytvářet plán, kde seženou svoji oběť. Studentka Anička čelí zase výzvám spojeným s touhou být pro svoji matku jediným důležitým člověkem v životě.

Recenze a rozhovory

Nesoudný produkt Společně sami se neměl dostat do kin

Společně sami sloužit jako příklad toho, jak se filmy opravdu nemají a především nedají dělat.

Magnusek s.r.o. nabízí v Společně sami další vyšinutý film o sociopatických vražedných dětech

Vzniklo další nepodařené dílo, v němž Magnusek s.r.o. nadále demonstruje absolutní absenci tvůrčí a umělecké empatie.