Večírek

Česko, 2021, 86 min

Režie a scénář: Michal Suchánek
Hrají: Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Karel Roden, Marek Taclík, Matěj Dadák, Marián Čeky Čekovský, Nela Boudová, Miroslav Vladyka, Petr Kolečko
Produkce: Dawsonfilms, movie

Premiéra: 19. 8. 2021
Distributor: Falcon

Na večírku se postupně scházejí bývalí spolužáci. Toto setkání by se pravděpodobně neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek, jenže místo dalšího spolužáka zazvoní u dveří podomní prodavač a přinese nečekanou zprávu o kamarádovi, který už nikdy nedorazí. Účastníci večírku se za ním společně vydávají autobusem. Během cesty se ukáže, že mluvit o skutečných pocitech je mnohem složitější, než se zdá.

Recenze a rozhovory

Večírek

Film potěší tu sortu diváků a divaček, které baví, když někdo takříkajíc „čeří vodu“. Postavy jsou poněkud divné, ale přesto zaujmou.

Večírek

Sprostý a hrubý humor, který bohužel není vtipný a nedává ani žádný smysl. To je hlavní deviza strnulé konverzačky.

Holokousty s marmeládou. Vedeme smutné životy, odhaluje Suchánkova komedie Večírek

Ze všeho nejvíc připomíná Suchánkův filmový režijní debut trapný sen po těžkém jídle, s jakým se lidé obvykle moc nesvěřují.

Suchánkův smrtící Večírek. Co chtěl režisér říct podivnou hláškou po premiéře?

Převod divadla na plátno má úplně jiné zákonitosti, snímek chtěl něco sdělit, ale asi ani sám autor neví co.

Audio recenze: Večírek

Celovečerní režijní debut Michala Suchánka, který se nepovedl.

Komedie Večírek je nevtipnou a těžko stravitelnou buraniádou

Výsledek mnohem spíš působí jako hodně pokleslý sitkom, jehož jednotlivé složky vznikly bezduchým splácáním všeho možného.

Ty ještě žiješ? I přestěhovaný Večírek stojí na konverzaci

Obrazný výraz „přenesl na plátno“ platí v případě Večírku takřka doslova. Změnilo se sice herecké obsazení, ale jinak „přenos“ vypadá čistě mechanicky.

Rozhovor: Michal Suchánek

V některých kinech je stále možné zhlédnout Večírek, takže nabízíme rozhovor s jeho autorem, byť v dosti zkrácené podobě, než jak bylo původně zamýšleno.