Ženská na vrcholu

Česko, 2019, 109 min
Režie: Lenka Kny
Scénář: Hana Cielová a Lenka Kny
Hrají: Anna Polívková, Boleslav Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Jana Krausová, Danica Jurčová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk, Marek Taclík

Premiéra: 7. 11. 2019
Distributor: Bioscop

Synopse: Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synkem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá na vysokohorské chatě Samota, kde samotářský horal Richard (Martin Dejdar) provozuje adrenalinové sporty, žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem (Marek Němec), uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!

Trailer:

Recenze a rozhovory

Ženská na vrcholu

Ženská na vrcholu obsahuje pasáže, během kterých to vypadá, že sledujeme školní cvičení studentů druhého ročníku filmové školy.

Romance s příchutí lišejníku. Ženská na vrcholu posouvá hranice toho, co se dá nazvat komedií

A přitom při sledování snímku brzy pochopíte, že to nejlascivnější, čeho budete svědkem, je vtípek faráře…

Ženská na vrcholu českou romantiku ze dna nevytáhne

Ale protože na hlouposti, nelogičnosti a trapnosti je vytrvalý divák špatných českých filmů zvyklý, jen trpně přihlíží.

Anna Polívková, žena na vrcholu

Svérázná, osamělá, s životem plným nečekaných situací. Taková je hrdinka komedie Ženská na vrcholu, kterou hraje Anna Polívková.

Anděl, Homolka a sex

Je možné inteligentně zmodernizovat oblíbenou disciplínu jménem „socialistický horský film“?

Má mě rád(a) nebo ne aneb Jak partnerské vztahy ovládly český film

Láska, milování, rozchody a nevěry ve všech podobách se už před dávnými lety staly doménou nejprve zahraničních, posléze i domácích nekonečných seriálů.