Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Česko, 2017, 83 min
Režie: Filip Renč
Scénář: Halina Pawlowská
Hrají: Klára Issová, Pavel Kříž, Lenka Vlasáková, Jiří Dvořák, Matouš Ruml, Zdenka Procházková, Halina Pawlowská, Aneta Krejčíková, Martin Kraus, Petr Vacek, Robert Nebřenský, Alice Bendová, Václav Vašák

Premiéra: 18. 1. 2018
Distribuce: Bioscop

Synopse: „To tedy byl porod!“ vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. „To tedy byl porod!“ je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje i její touhu najít pravou lásku.

Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí ale pro realizace milostných záměrů nestačí. A tak se přemístí do velkoměsta. Nejprve prodává v prodejně s dámským prádlem, kde obslouží přes tři tisíce žen, než se stane zázrak a přijde ON! Ten první a pravý! To si alespoň Olga myslí do okamžiku, než ho přistihne při nevěře. Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou. Praxe je ovšem jiná. Zvlášť, když se potká s vyhlášeným děvkařem a ten ji odveze do karpatských hor. Anebo když se málem utopí v kanoi před očima toho mladíčka… Anebo když zjistí, že ten kluk, který jí poprvé viděl nahou, není zas takový kretén… Anebo když pochopí, že její syn už není dítě… Anebo… Těch „anebo“ je na cestě, kde Olga hledá báječný vztah, hodně. Určitě ale platí, že film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je komedie, ze které vyplývá, že co se týče lásky, tak… i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!)

Trailer:

Recenze a rozhovory

Renčovy Zoufalé ženy musí růžové nic alespoň navenek načechrat

Ovšem fakt, že zákony romantických komedií vylučují hlubokomyslnost, na druhé straně ještě neznamená, že jim sluší bezobsažnost.    

To nejhorší na úvod roku? Renč dostál názvu, jeho nový film JE zoufalý

Není to vtipné, není to zábavné, je to pouze ubíjející svou zakonzervovaností ve stereotypech a šovinismu, který je ostatně pro Renčovy filmy typický…

Lituji Kláru Issovou. Musela být v Renčově novém filmu přepjatá

Film Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci se tváří jako bláznivá komedie.

Typy trapna a zoufalství

Holky z kanclů na tyto filmy chodí v domnění, že se ohromně zasmějí a uvolní.

Zoufalé věci se dějí hlavně ve filmu. Režisér Filip Renč točil podle Haliny Pawlowské

Nejhorší ale je, že všechny ty převážně trapné situace měly být vtipné, ale nejsou,…

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Chtělo by se napsat, že Zoufalé ženy jsou sbírkou otřepaných klišé, ale ony nejsou ani tím.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Člověk by řekl, Špindl jen tak něco nepřekoná. Opak je ale pravdou…

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Vyčpělý nenápaditý humor se mísí s tuctovými klišé romantických komedií, rádoby humorné situace míří do vytracena.

Hrdinky filmů Filipa Renče? Ženy rebelující, zamilované i zoufalé

Aktuální komedie natočená podle knižní předlohy Haliny Pawlowské přivádí na scénu už jen ženy zoufalé, páchající navíc zoufalé věci.