Matka v trapu

Česko, 2024, 95 min

Režie: Hana Hendrychová
Scénář: Hana Hendrychová, Uljana Donátová
Hrají: Petra Hřebíčková, Lenka Vlasáková, Jaroslav Plesl, Jana Švandová, Marek Němec, Bob Klepl, Martin Pechlát, Elizaveta Maximova, Anastázie Chocholatá, Matyáš Svoboda, Valerie Vachková, Leoš Noha a další
Produkce: Mateo Production, HN Film

Premiéra: 22. 2. 2024
Distributor: Falcon

Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželství, dobrou práci. Je pracovitá a zodpovědná. Sylvie všechno zvládne. Proto na ni ostatní spoléhají. Jenže… Najednou má pocit, že se jí život hroutí pod rukama a už to prostě nedává. Má chuť od všeho utéct, získat oddechový čas, aby promyslela, jak dát věci zase do pořádku. Hlavně ovšem musí dát do pořádku sama sebe. Ale kam se dá ukrýt? Kde najít kamarádku, která by jí uvařila meduňkový čaj, poslouchala a na nic se neptala? Je to šťastná náhoda nebo osud, že Sylvie v téhle chvíli potkává Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na první pohled tvrdá ženská, kterou nic neporazí. Ale taky potřebuje kamarádku. Jenom to ještě neví.

A pak je tu Sylviina máma Regina (Jana Švandová), která má vždy připravenou nějakou kritickou poznámku, zvláště co se týká Sylviina manžela Tomáše (Jaroslav Plesl). Podle ní není ani vhodný manžel pro Sylvii, ani vhodný otec pro Sylviiny děti. A jako zeť je… naprosto nesnesitelný.

Něco vám to připomíná? Skorokomedie Matka v trapu o rodině, lásce a přátelství je možná taky o vás!

Recenze a rozhovory

Matka v trapu: Nepříjemné feministické postoje

Český film Matka v trapu se tváří jako další romantická komedie s Petrou Hřebíčkovou. V tomto díle odhalíme, že je to ještě něco jiného.

Matka v trapu ukazuje životní krizi, která nebolí. Jenže happy end si je třeba zasloužit

Film, který neumí být ze života, ale nezvládá se ani zasnít. 

Matka v trapu ztratila cestou na plátno humor

Matka v trapu je celkově docela sympatickým, byť rozhodně ne objevným obrazem ženského údělu i ženského přátelství.