Mimořádná zpráva

Česko, 2018, 73 min
Režie: Tomáš Bojar
Scénář: Tomáš Bojar

Premiéra: 15. 11. 2018
Distribuce: Pilotfilm

Synopse: Jeden den, dvě zpravodajské redakce, jedna událost stojící v centru pozornosti. Český prezident má dnes večer na Pražském hradě svým příznivcům a podporovatelům oznámit, zda bude či nebude znovu kandidovat do funkce. Novináři sem připuštěni nejsou, s prezidentovým rozhodnutím se mají seznámit až následujícího dne. O to více je ale pochopitelně zajímá už dnes. Také v newsroomech České televize a Hospodářských novin věnují celé věci už od rána zvýšenou pozornost.

V průběhu jednoho stejného dne tu díky tomu můžeme zblízka sledovat, jak dva různé týmy redaktorů, reportérů a editorů vytvářejí svou “mimořádnou zprávu” o jedné totožné události.

Trailer:

Recenze a rozhovory

Mimořádná zpráva přináší opatrný report bez vykřičníků

…domácí Mimořádná zpráva cíleně vytváří obraz novinářů coby profesionálů, kteří se řídí etickým kritériem vyváženosti a snaží se nepromítat osobní animozity do své práce.

Nehysterická zpráva o současné české žurnalistice

V přetrvávajících časech dezinformací a střetů novinářů s politiky přitom vstupuje jako vzácně vyklidněný, nehysterický příspěvek do debaty o současné zpravodajské i politické kultuře.

Mimořádná zpráva ukazuje, že média nemají na piklení proti Zemanovi čas

Dokumentární film Tomáše Bojara Mimořádná zpráva vznikal v den, kdy měl Miloš Zeman oznámit, zda bude obhajovat prezidentský post.

Nebylo by lepší zvolnit? Tomáš Bojar přivezl do Varů film o novinářích

Proč jste si pro samotné natáčení vybral 9. březen 2017, kdy se očekávalo, že Miloš Zeman oznámí, zda bude, či nebude znovu kandidovat na prezidenta?