Srdce na dlani

Česko, 2022, 95 min

Režie a scénář: Martin Horský
Hrají: Vladimír Polívka, Eliška Balzerová, Matouš Ruml, Jana Pidrmanová, Boleslav Polívka, Kristína Svarinská, Veronika Khek Kubařová, Petr Vaněk, Hynek Čermák, Jaroslava Kretschmerová, Pavla Tomicová, Marek Taclík, Jaromír Nosek a další
Produkce: INFINITY PRAGUE

Premiéra: 20. 1. 2022
Distributor: CinemArt

Láska se na věk nebo na místo neohlíží. Nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. Josef (Boleslav Polívka) se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku (Eliška Balzerová), majitelku pojízdné kavárny. Jako by se ti dva hledali celý život. Ale není na osudovou lásku přece jen trochu pozdě? Navíc se k Josefovi do vily právě stěhuje jeho dcera Anička (Jana Pidrmanová) i s pětiletým Honzíkem. Domnívá se, že s chlapy definitivně skončila, ale setkání s dávnou láskou Pavlem (Matouš Ruml), ji zasáhne u srdce. K Honzíkovi do školky nastupuje nová holčička Evička. Honzík poprvé zažívá pocity spojené s láskou, úplně se v nich neorientuje a tak sbírá rady od maminky, dědečka Josefa nebo sympatického strejdy Karla (Vladimír Polívka). I toho potká ve školce láska, když se zamiluje do Honzíkovy paní učitelky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho sbližování nebylo málo, Karlův basset Váleček si velmi rozumí s Eliščinou bassetkou Šalinou. Láska přináší do životů našich hrdinů naději a krásu, ale i komplikace a překážky, které budou muset s úsměvem a dobrou vůlí překonat.

Recenze a rozhovory

Srdce na dlani

Byť jen špetku uvěřitelnosti tu nemůže zachránit páreček basetů ani psí oči Vladimíra Polívky.

RECENZE: SRDCE NA DLANI

Tvůrci patrně chtěli natočit přímo filmeček, který bude miloučkým a ještě miloučtějším, až bude nejmiloučtějším na celém světě.

Romantická komedie Srdce na dlani ubíjí banalitou a předvídatelností

Na filmu Srdce na dlani nic nepůsobí vyloženě pokaženě, nepatřičně nebo trapně, zároveň v něm ale není nic, co by dokázalo zaujmout a upoutat.

Audio recenze: Srdce na dlani

Neurážlivé, k nepřežití nudné a předvídatelné, ale dokonalý film pro jistou konkrétní podmnožinu diváků.

Jak rozdělit tři páry do tří vil, poradí Srdce na dlani

Snímek alespoň neuráží hrubostí, stupiditou ani neumětelstvím. Je vlídný, poklidný, typicky televizní. Nic tu neruší, nic tu nejiskří, nic tu nepřekvapí.

Bude z toho zase megahit? Srdce na dlani jako pohoda, která vás udusí

Česká romantická komedie Srdce na dlani je film, který se snaží nikoho nenaštvat. Pokaždé, když si tvůrci neví rady, nabídnou divákům basety, aby je rozněžnili.

Srdce na dlani: Recenze

Produkčně zvládnutá, příběhově bezpečná a v detailech neurážející. Neproblematická a důstojná romantika sází na subtilní humor a příjemné postavy.

Láska došla

České „romantické komedie“ vyprávějí nikoli o citech, ale o hormonech. Proč se z nich nedozvídáme, po čem kdo touží?