Fischer Petr

Masaryk a Čapek na filmovém kanapi doktora Freuda

Ve filmových Hovorech sledujeme hraný psychologický souboj „Čapek – Masaryk“.

Můj a náš srpen 1968

Můj neznámý vojín, který velmi originálním způsobem ukazuje, že dějiny se nepíší primárně do knih, ale že každý z nás si musí dějiny nejprve přivlastnit.

Forman – Černobílý a barevný

Smrtí režiséra Miloše Formana odešel ze světa další kus zlatých 60. let, která mají blyštivou aureolu nejenom u nás, ale i v zahraničí.

Dva filmové světy Miloše Formana

Forman český a Forman americký

Juraji Herzovi s láskou a vděčností…

Juraj Herz si nese do světa odšedších zvláštní popovou nálepku „král českého hororu“.

Plyšový Český lev už zapomněl, jak udělat opravdu dobrý film

V českém filmu dál vítězí bezproblémové filmy s hlubokým lidským příběhem.

Nostalgie a světabol Jiřího Menzela

Osmdesátiny Jiřího Menzela jsou jistě vhodnou příležitostí, jak vyjádřit vděčnost filmovému tvůrci, který jako jeden z mála českých udělal díru do světa.

Má se umělec vyjadřovat k politice? Jistě, je to jeho práce

„Prací umělce je být svědkem své doby v dějinách,“ řekl spoluvynálezce umění pop-artu Robert Rauschenberg.
Fischer

Po studiu filosofie na FF UK pracoval v Lidových novinách, kde se stal hlavním komentátorem. Od roku 2003 politický analytik v českém vysílání rozhlasové stanice BBC. Tři roky vedl kulturní redakci Hospodářských novin, poté stejnou dobu kulturní redakci České televize. Moderoval pořady Před půlnocí, Kulturama a vlastní kulturní talk show Konfrontace Petra Fischera. Pět let působil jako komentátor Hospodářských novin. Píše o politice a kultuře, zejména o filmu a literatuře. Od prosince roku 2016 je šéfredaktorem Českého rozhlasu Vltava. Je spoluautorem dokumentárních filmů Papírový atentát a Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace a držitelem Ceny Ferdinanda Peroutky a Ceny Rudolfa Medka. Knižně vyšel soubor jeho sloupků o současné filosofii a politice Veřejné osvětlení.