Buď chlap!

Česko, 2023, 96 min

Režie a scénář: Michal Samir
Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol, Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková, Igor Bareš, Naďa Konvalinková, David Prachař, Jakub Jenčík a další
Produkce: UP & UP Production

Premiéra: 23. 3. 2023
Distributor: Bioscop

Pavlovi (Jakub Prachař) sice táhne na čtyřicet, ale stále ještě úplně nedospěl. Bydlí s mámou a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně naplňovalo. Tu získá až ve chvíli, kdy potká svou dětskou lásku Terezu (Tereza Ramba) a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza však není připravena opustit svůj dosavadní život pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap. Pavel se tedy rozhodne se přesně takovým chlapem stát. Přihlásí se na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerem (Ondřej Sokol), který vyučuje vše od sekání dříví po svádění žen. Podaří se Pavlovi překonat sama sebe a stát se chlapem, po kterém Tereza touží?

Recenze a rozhovory

Počkejte si na medvěda, vzkazuje divákům Buď chlap!

Domácí novinka kin Buď chlap! obstojí spíše jako přírodopisný dokument z tatranské divočiny než coby romantická komedie.

Buď chlap! aneb Lovy beze zbraní

Realisticky nepůsobí v dílku nic. Snaha o humor je převážně křečovitá.

Tereza Ramba: Představa lidí o štěstí je zkreslená, srovnávají se s nereálnými obrazy

„Žijeme v uspěchané době, která přináší hodně stresu. Přitom mám pocit, že spousta mých vrstevníků a kamarádů pořád na něco čeká,“ říká herečka TEREZA RAMBA (33).

RECENZE: BUĎ CHLAP!

U většiny současných českých komedií se nelze zbavit dojmu, že producenti nedoporučovali scenáristům, aby jim napsání scénáře trvalo déle než jeden víkend.