Vánoční příběh

Česko, 2022, 123 min

Režie: Irena Pavlásková
Scénář: Irena Pavlásková, Rudolf Merkner, Marek Matoušek
Hrají: Karel Roden, Jiřina Bohdalová, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jana Plodková, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Anna Fialová, Vladimír Polívka a další
Produkce: Europeana Production

Premiéra: 24. 11. 2022
Distributor: CinemArt

Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová v podání Jiřiny Bohdalové. Její syn ztvárněný Karlem Rodenem řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vzájemné vztahy, ale u svátečního stolu se nakonec sejdou Jiří Lábus i Oldřich Kaiser, Jitka Sedláčková, Pavla Beretová, Máša Málková, Albert Čuba nebo Anna Fialová. Na horách se svátky rozhodne oslavit rodina Hynka Čermáka, a tak si zasněžené závěje užije i Jana Plodková, Jan Nedbal či Sára Sandeva.

Recenze a rozhovory

Láska nebeská po česku? Film s Bohdalovou místo pohody přináší klišé, sexismus a zmar

Většina tvůrců domácích komedií neumí napsat jedinou kloudnou postavu, co by se tedy mohlo pokazit, když jich bude víc jak tucet?

RECENZE: VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

Jo, zhruba takhle by měl vypadat ideální vánoční filmeček.

Irena Pavlásková shromáždila do Vánočního příběhu herecké hvězdy

Paradoxně však díky řadě nesmyslů, krkolomností a náhod je film méně předvídatelný než většina podobných.

Vánoční příběh je na poměry Ireny Pavláskové nečekaně krotký. Vystačí si se sváteční atmosférou a dvaceti hereckými hvězdami

Přestože se stále něco děje (a to leckdy velmi překotně), nekonečné přepínání mezi rozdílnými příběhy a jejich náladami působí úmorně.

Komedie Vánoční příběh přesně plní žánr. Nic víc, nic míň

Velké štěstí, že v rozporu s původním plánem nešel Vánoční příběh do kin už loni, kdy by vypadal jako dvojče tehdejší premiéry Přání Ježíškovi.