Kurz manželské touhy

Česko, 2021, 90 min

Režie: Radek Bajgar
Scénář: Radek Bajgar, Mirka Zlatníková
Hrají: Vojtěch Kotek, Jiří Bartoška, Lenka Vlasáková, Stanislav Majer, Šárka Vaculíková, Ondřej Bauer, Josef Polášek, Eva Leinweberová, Vasil Fridrich, Petra Nesvačilová, Lucia Siposová, Lukáš Latinák a další
Produkce: Logline Production

Premiéra: 28. 10. 2021
Distributor: CinemArt

Sledujeme pět manželských párů, kteří si přejí navrátit touhu a vášeň do svých životů. Přijíždějí na kurz ambiciózního párového terapeuta do luxusního resortu, který vlastní sympatický majitel zvaný Mech (Jiří Bartoška). Duchovní guru Mazel (Vojtěch Kotek) razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné, tzv. metodě pevného objetí. Hlavní hrdinka, půvabná a křehká žena středního věku Helena (Lenka Vlasáková), tak dlouho čelí výčitkám svého manžela Bedřicha (Stanislav Majer), že tiskne málo, až ho jednou obejme nebezpečně pevně.

Recenze a rozhovory

Recenze: Kurz manželské touhy

Kurz manželské touhy je další lidová komedie, jejímž velkým přínosem by mohl být fakt, že probudí diváky a přinutí je si uvědomit, že to přece musí

Kurz manželské touhy představuje další „vítězství“ českého filmového mainstreamu nad zlem feminismu a genderové rovnosti

Současný český filmový mainstream (opět) dokázal, že moderní společenská témata jako feminismus či genderová rovnost v něm stále nemají místo.

Jak se ve vztahu neudusit: Hořká komedie o teroru láskou ztrácí síly figurkařením

Scenárista a režisér Radek Bajgar se po filmu Teroristka vrací k motivu teroru láskou, který nakousl ve snímku Teorie tygra.

Audiorecenze: Kurz manželské touhy

Je to divný. Jako divákovi mi unikalo, jak kdo má být v které scéně dementní. Radši bych zapomněl, že jsem to viděl.

Kurz manželské touhy kombinaci komedie, dramatu a kriminálky neustál

Z trojice celovečerních filmů Radka Bajgara je Kurz manželské touhy nejméně vydařený, neb v něm lze ocenit nanejvýš solidní technickou stránku a výchozí nápad.

Jak žít či nežít pod vedením šmejdů ve filmu Kurz manželské touhy

Celkově jeden z mála českých vztahových filmů, který neuráží diváky hloupostí. Baví vtipem a v ideálním případě může vést i k zamyšlení.

Nová komedie Radka Bajgara: Kurz manželské touhy drží hlavně herci

Vtipné dialogy a jednotlivé prezentace odlišných typů postav baví, tvůrcům se ale nedaří vypointovat některé situace a udržet vyprávění pohromadě.

Z Kurzu manželské touhy vznikla spíš detektivka než komedie

Nicméně nevkusný Kurz manželské touhy rozhodně není a pokud si jej člověk představí na obrazovce, kam jednoznačně patří, dá se mu přičíst lehký nadprůměr.  

Kurz manželské touhy

Bajgar opět přichází s nejasným mixem komedie a dramatu, v němž se naváží do vztahových i společenských neduhů, ale činí tak méně urážlivě než dřív.

Divadelní, filmová i televizní hvězda Jana Plodková nejen o své lockdownové práci za odměnu

Jana Plodková (40) je – v podstatě najednou – k vidění jako manželka Sigmunda Freuda, bodrá chatařka i odtažitá policistka.

Už se nechci vracet. Vědomě dupeme na brzdu, říká Lenka Vlasáková

Zvládá různé ženské typy, vychovává čtyři děti a letos v létě si vzala svého partnera. Také se rozhodla, že už chce po pandemii žít jinak.

Je v jednom kole. Role Wericha ale přišla v pravý čas, říká Vojta Kotek

Herec Vojtěch Kotek má navzdory pandemii vysloveně příznivé období.