Podezření

Česko, Francie, 2022, 3 h 28 min (3 epizody)

Režie: Michal Blaško
Scénář: Štěpán Hulík
Hrají: Klára Melíšková, Denisa Barešová, Miroslav Hanuš, Ivan Trojan, Johana Matoušková, Milena Steinmasslová, Jan Nedbal, Marek Pospíchal, Elizaveta Maximová, Petr Lněnička, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Štrébl a další

Premiéra: 13. – 27. 3. 2022 na ČT1

Pracovitá, strohá a ve svých činech pevně přesvědčená o vlastní pravdě si jde zdravotní sestra Hana Kučerová tvrdě za svým. Názory jiných nereflektuje, na ničí přání se neptá. Ona přece ví, co je pro ostatní dobré. Mezi kolegy a sousedy tak přirozeně není příliš oblíbená. Kolegyně v nemocnici odsuzují Hančin příkrý přístup k pacientům, ona zase neschvaluje jejich ochotu navazovat intimní vztahy s lékaři. V tak napjatém prostředí se primář Vaculík snaží zachovat mezi sestrami na oddělení alespoň částečný mír a vytvořit pro pacienty potřebný klid. Pro Vaculíka je pacient na prvním místě. Jenže jak on, tak pravděpodobně všichni kolem něj mají svá tajemství a motivace, ve kterých není snadné se orientovat. Jak rozhodnout o tom, co je pravda a co lež, když fakta nemluví jednoznačně a jediné, co máme k dispozici, jsou naše pocity a domněnky? Jak jednoduché je soudit věci podle toho, jak vypadají v našich očích, a ne podle toho, jaké opravdu jsou?

Recenze a rozhovory

Minisérie Podezření je drama, které na ČT dlouho chybělo. Klára Melíšková v něm předvádí životní výkon

Podezření nejen svou soustředěností, ale i svou dobrovolnou nepříjemností a tísní zanechává jednoznačně pozitivní dojem.

Sevřená trilogie Podezření ukazuje, že být nesympatický se může stát smrtelným hříchem

Minisérii České televize Podezření se podařilo spojit to nejlepší z několika žánrů.

Tip týdne: minisérie Podezření

Scenárista Štěpán Hulík nenapsal klasickou kriminálku s vyšetřováním, ale studii ohledávání unikavé pravdy i toho, komu jsme ochotní věřit, komu ne a proč.

Nestojí o lidi, i když jim má pomáhat. Melíšková hraje svéráznou zdravotní sestru

Podezření vystupuje z řady jako přesvědčivě odehrané psychologické drama vycházející z komplexní situace.

Kdo vraždil na maloměstské nemocnici? Nová série ČT Podezření může být stejný hit jako Devadesátky

Nejde ani tak o detektivku jako spíš o charakterovou studii, o dynamiku vztahu mezi matkou a dcerou a o skvělé vykreslení dusivé maloměstské atmosféry.

Sólo pro Melíškovou. Jak může pouhé Podezření rozvrátit životy

Sám portrét ženy, která neumí a nechce přistoupit na všeobecnou dohodu předstírané vlídnosti, stojí vysoko nad televizním standardem.

Temné seriály dnes táhnou, říká Štěpán Hulík

Podezření je inspirována reálnými kauzami o podezřelém úmrtí pacientů v nemocnicích a jeho autorem je Štěpán Hulík, scenárista ceněného Hořícího keře.

Případy vražd páchaných ošetřovateli v nemocnicích jsou silné v jejich obecnosti, říká tvůrce série Podezření

V rozhovoru pro Deník N scenárista Štěpán Hulík představuje svůj pracovní postup a rozvádí některá svá autorská rozhodnutí.

Stačí zpráva v novinách, a není úniku. Minisérie České televize Podezření je mimo jiné o tom, jak je těžké vzdát se prvního dojmu

Univerzálně srozumitelný příběh. Scenárista Štěpán Hulík a režisér Michal Blaško hovoří o úspěšné minisérii Podezření.

TBH a Podezření. Kam se ubírají české televizní seriály?

Na otázky Pavla Sladkého odpovídají Štěpán Hulík, hlavní tvůrce minisérie ČT Podezření, a Lucia Kajánková, která stojí za teenagerským seriálem TBH, uvedeným na platformě iVysílání ČT.